Bezpečnostní služby

Soukromé bezpečnostní služby dle německých standardů

Soukromé bezpečnostní služby agentury PRO SECURITY (centrála Praha) jsou navrženy jako skutečně komplexní balík veškerých služeb spojených s bezpečností, které jsme schopni zajistit na celém území ČR. Bezpečnostní služba PRO SECURITY vyrostla čistě na německém trhu, kde se sbírala cenné zkušenosti a know-how, které od roku 2018 přinášíme i do ČR.  Za naše dlouholeté působení v Německu jsme si uvědomili, že klienti chtějí vždy pouze jednoho partnera, na kterého se mohou stoprocentně spolehnout ve všech oblastech.

Bezpečnosntí služby našim klientům zajišťuje téměř 400 profesionálů:

Našim klientům proto můžeme nabídnout skutečně komplexní bezpečnostní řešení formou bezpečnostní služby, bezpečnostních technologií a servisu od A do Z. Šíře našeho záběru  v ČR nemá konkurenci. Přečtěte si více o nás.

Bezpečnostní služby jsme schopni zajistit kdekoliv v ČR, v tuto chvíli služby poskytujeme ve městech: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, České Budějovice, Liberec a Hradec Králové.

Soukromé bezpečnostní služby v ČR – jaká je současná situace?

+

Soukromé bezpečnostní služby poskytuje okolo 1000 firem pouze ve hlavním městě Praha. V celé ČR pak dokonce více než 6000. To je ve srovnání s ostatními zeměmi EU zhruba 3x více bezpečnostních firem per capita.

Česká republika je zároveň bohužel jednou z posledních zemí, které chybí legislativa regulující trh soukromých bezpečnostních služeb. Díky minimální regulaci vzniklá na českém trhu mnoho mikroagentur – bezpečnostních firem, které si založí obyčejní strážní, kteří si s řádnými odvody daní ani sociálního a zdravotního pojištění hlavu nelámou, prostě to zkusí. Výsledkem je roztříštěný trh se spoustou subjektů v šedé, nebo dokonce černé sféře ekonomiky, které nedostatek serióznosti a know-how kompenzují pro klienty atraktivní a dumpingovou nabídkovou cenou.

Cena za bezpečnostní služby těchto mikroagentur bývá častokrát hluboko pod hranicí minimálních nákladů i těch nejefektivnějších firem, které daně a odvody platí řádně a na kvalitě jim záleží. Klienti tak často při pohledu na diametrální nabídkové ceny nabývají mylně dojem, že zavedené firmy chtějí za své služby obrovské peníze – opak je ale pravdou.

Mikroagentura nabízející bezpečnostní služby za 120kč/h, která nezná pojem minimální mzda, zaměstnává většinou osoby na okraji společnosti, bez jakékoliv kvalifikace, praxe, rejstříkem trestů na tři strany a kolikrát i bez domova, kterým za hodinu zaplatí sotva 80kč i v roce 2020, kdy minimální zaručená mzda v tomto odvětví a druhé mzdové třídě je 97kč hrubého. Zisk má tedy krásných 40kč/h.

Zavedená agentura za bezpečnostní služby nabízí cenu 180kč/h (o 50% více), ale pokud chce garantovat kvalitní služby, potřebuje kvalitní a kvalifikované pracovníky, kteří v době rekordně nízké nezaměstnanosti požadují alespoň 120kč/h hrubého. S 34% odvodem na sociální a zdravotní pojištění je minimální náklad již 160kč/h, jenže dále je potřeba připočíst dovolenou, kvalitní uniformu a školení odborné kvalifikace. Výsledný minimální náklad je 175kč/h. Hrubý provozní zisk má tedy pouhých 5kč/h a nedejbože, aby zaměstnanec čerpal nemocenskou.

Na rozdíl od Německa (kde mají zákon o soukromých bezpečnostních službách), české klienty většinou nezajímá, jestli jejich agentura dodržuje zákony, nejdůležitější je cena a když je nabídka rozdílná v řádech desítek procent, není o čem. Kvalitní firmy tak ztrácí konkurenceschopnost a snaží se šetřit, kde mohou – jenže není kde a tak zaměstnancům, kteří mají kvalitní bezpečnostní služby zajišťovat jejich klientům, snižují mzdy až na hranici minimálních mezd. Ti kvalitní ale za minimální mzdu pracovat nechtějí a odcházejí raději do jiných odvětví, čímž trpí celý sektor bezpečnostních služeb v ČR.

To se samozřejmě negativně projevuje zejména na obecné kvalitě bezpečnostních služeb. Je to začarovaný kruh, ze kterého jsou jen dvě cesty:

  1. Zákon o soukromých bezpečnostních službách, který pročistí trh od subjektů šedé a černé ekonomiky a nastaví nové cenové hladiny služeb (už se na něj čeká přes 10 let)
  2. Nahrazení fyzické bezpečnostní služby moderními technologiemi.

My v PRO SECURITY na zázraky nečekáme a protože jsme komplexní dodavatel jak bezpečnostních služeb, tak i technologií, můžeme klientům navrhovat chytrá technologická řešení a tím ve výběrových řízeních konkurovat cenově i mikroagenturám. Pokud klient má v zadání bezpečnostní službu o dvou strážnách 24/7 a my dokážeme navrhnout komplexní řešení, ve kterém stačí na stejný objem práce pouze jeden, byť dražší, ale kvalitní a řádně ohodnocený strážný, podpořený instalací moderní bezpečnostní technologie, spokojení mohou být všichni. Klient ušetří, získá kvalitní službu, strážný má slušné ohodnocení, stát vybere daně a my jsme v zisku. 

Každopádně na zákon o soukromých bezpečnostních službách se těšíme, protože na našem trhu zoufale chybí.

Proč spolupracovat s dodavatelem komplexních bezpečnostních služeb?

+

Některé společnosti umí dobře fyzickou ostrahu, ale o moderních zabezpečovacích systémech bohužel nevědí nic. Jiné umí objekt kvalitně technicky zabezpečit, ale fyzická bezpečnostní služba, bodyguarding, nebo recepční služby jsou daleko nad jejich kapacity. Pokud klient chce kompletní řešení od jednoho dodavatele, může v ČR bohužel nakonec vybírat pouze z hrstky kvalitních firem.

Bezpečnostní služby a bezpečnostní technologie spolu úzce souvisí. Například pokud strážní na objektu zjistí, že nejdou kamery, musí s tímto problémem zatěžovat klienta. Ten se musí obrátit na montážní firmu, která mu technologie instalovala a pokud má štěstí, tak dělá i servis (montážní firmy totiž řeší často servis externě, protože na něj nemají kapacitu). Přitom se může jednat pouze o chybu obsluhy, nebo je na vině nedostatečné proškolení pracovníků bezpečnostní služby ze strany montážní firmy.

Naopak pokud zajišťuje montáž technologií i bezpečnostní služby jeden dodavatel, jsou tyto problémy eliminovány na minimum a pokud vzniknou, může je dodavatel vyřešit mnohem rychleji a sám, bez zbytečného zatěžování klienta.

  • Úspory z rozsahu – při komplexní poptávce po technologiích a fyzické bezpečnostní službě často zohledňujeme i celkový rozsah zakázky a klientům nabízíme slevy za odběr balíčku.
  • Pohodlná komunikace – klient má na vše vždy pouze jednu kontaktní osobu, která o jeho potřebách ví neprosto vše.
  • Jasně daná odpovědnost – za to, že něco nefunguje, jde vždy za jedním subjektem a nedochází k přehazování „horkého bramboru“ mezi více dodavateli.

Skutečně komplexní bezpečnostní služby:

Bezpečnostní služby s know-how z Německa

Bezpečnostní služba PRO SECURITY vyrostla čistě na německém trhu, kde v roce 2015 získala své první zakázky. Do roku 2018 působila pouze v zahraničí, kde po boku největších německých agentur sbírala cenné zkušenosti a know-how, jak precizně se bezpečnostní služby dělají na západě.

Od roku 2018 jsme se rozhodli toto know-how přenést do ČR a začít udávat nový trend v kvalitě bezpečnostních služeb.

Služby nezajišťují obyčejní strážní, ale bezpečnostní referenti!

Jako jediní v ČR školíme všechny bezpečnostní pracovníky vysoko nad požadovaný standard a sice na úroveň 4: bezpečnostní referent.

Při srovnání státem vyžadovaných odborností bezpečnostních pracovníků v Německu a ČR je jasné, že minimální profesní kvalifikace bezpečnostních pracovníků vyžadovaná zákonem ČR(úroveň 2:strážný), kterou školí naše konkurence, pro kvalitní bezpečnostní služby prostě nestačí.

Bezpečnostní služba s pojištěním až 130 000 000 Kč

Pro poskytování bezpečnostní služby máme sjednané pojistné krytí z odpovědnosti podnikatele ve výši 130 mil. Kč pro každou pojistnou událost.

Bezpečnostní služby nás živí již od roku 2009

Jednatel společnosti spolu s hlavním stratégem před vznikem PRO SECURITY, stáli u založení prvního logistického centra společnosti Amazon v Dobrovízi u Prahy, kde působili ve vedení celého týmu bezpečnostní služby.

Měli na starosti nastavení a implementaci přesných bezpečnostních standardů, procesů a jejich návazností. Z těchto zkušeností a znalostí benefitují zákazníci PRO SECURITY dodnes.

Chytře kombinujeme strážní služby s technologiemi

Chytrá bezpečnostní řešení, která vytváříme, jsou optimální kombinací moderních bezpečnostních technologií a strážních služeb s důrazem na efektivitu zabezpečení objektu a úspory na straně klienta ve střednědobém a dlouhodobém horizontu.

Technologické zabezpečení objektu umíme navrhnout, nainstalovat, otestovat i servisovat.

Kvalitní Bezpečnostní služby potvrzuje certifikace ISO 9001, 27001, 14001.

Kvalitu našich služeb potvrzuje certifikace ISO 9001:2016, ISO 27001:2014 a  ISO 14001:2016. Certifikáty se vztahují na strážní služby fyzické ostrahy, technické zabezpečení objektu a instalace bezpečnostních systémů.

Bezpečnostní služby šijeme na míru!

Našich klientů se ptáme tak dlouho, dokud přesně nevíme co potřebují a proč. Díky tomu jsme schopni připravit skutečně efektivní bezpečnostní řešení na míru každému.

Víme, že každý klient je jiný a očekává od strážní služby něco trochu jiného a jeho požadavky se mohou v průběhu času měnit. Od naší konkurence nás odlišuje 100% komunikace a okamžitá reakce na změny v požadavcích klienta.

Umíme zajistit bezpečnostní služby po celé ČR: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň ...

Je nám jedno, kde bezpečnostní služby potřebujete zajistit. Působíme v Praze, Ostravě, Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Olomouci, Pardubicích, Karlových Varech i v dalších městech České republiky.

Kvalitní bezpečnostní služby zajistíme stejně dobře na „Václaváku“, jako uprostřed lesa na Vysočině.

Bezpečnostní služby s know-how z Německa

Bezpečnostní služba PRO SECURITY vyrostla čistě na německém trhu, kde v roce 2015 získala své první zakázky. Do roku 2018 působila pouze v zahraničí, kde po boku největších německých agentur sbírala cenné zkušenosti a know-how, jak precizně se bezpečnostní služby dělají na západě.

Od roku 2018 jsme se rozhodli toto know-how přenést do ČR a začít udávat nový trend v kvalitě bezpečnostních služeb.

Služby nezajišťují obyčejní strážní, ale bezpečnostní referenti!

Jako jediní v ČR školíme všechny bezpečnostní pracovníky vysoko nad požadovaný standard a sice na úroveň 4: bezpečnostní referent.

Při srovnání státem vyžadovaných odborností bezpečnostních pracovníků v Německu a ČR je jasné, že minimální profesní kvalifikace bezpečnostních pracovníků vyžadovaná zákonem ČR(úroveň 2:strážný), kterou školí naše konkurence, pro kvalitní bezpečnostní služby prostě nestačí.

Bezpečnostní služba s pojištěním až 130 000 000 Kč

Pro poskytování bezpečnostní služby máme sjednané pojistné krytí z odpovědnosti podnikatele ve výši 130 mil. Kč pro každou pojistnou událost.

Bezpečnostní služby nás živí již od roku 2009

Jednatel společnosti spolu s hlavním stratégem před vznikem PRO SECURITY, stáli u založení prvního logistického centra společnosti Amazon v Dobrovízi u Prahy, kde působili ve vedení celého týmu bezpečnostní služby.

Měli na starosti nastavení a implementaci přesných bezpečnostních standardů, procesů a jejich návazností. Z těchto zkušeností a znalostí benefitují zákazníci PRO SECURITY dodnes.

Chytře kombinujeme strážní služby s technologiemi

Chytrá bezpečnostní řešení, která vytváříme, jsou optimální kombinací moderních bezpečnostních technologií a strážních služeb s důrazem na efektivitu zabezpečení objektu a úspory na straně klienta ve střednědobém a dlouhodobém horizontu.

Technologické zabezpečení objektu umíme navrhnout, nainstalovat, otestovat i servisovat.

Kvalitní Bezpečnostní služby potvrzuje certifikace ISO 9001, 27001, 14001.

Kvalitu našich služeb potvrzuje certifikace ISO 9001:2016, ISO 27001:2014 a  ISO 14001:2016. Certifikáty se vztahují na strážní služby fyzické ostrahy, technické zabezpečení objektu a instalace bezpečnostních systémů.

Bezpečnostní služby šijeme na míru!

Našich klientů se ptáme tak dlouho, dokud přesně nevíme co potřebují a proč. Díky tomu jsme schopni připravit skutečně efektivní bezpečnostní řešení na míru každému.

Víme, že každý klient je jiný a očekává od strážní služby něco trochu jiného a jeho požadavky se mohou v průběhu času měnit. Od naší konkurence nás odlišuje 100% komunikace a okamžitá reakce na změny v požadavcích klienta.

Umíme zajistit bezpečnostní služby po celé ČR: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň ...

Je nám jedno, kde bezpečnostní služby potřebujete zajistit. Působíme v Praze, Ostravě, Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Olomouci, Pardubicích, Karlových Varech i v dalších městech České republiky.

Kvalitní bezpečnostní služby zajistíme stejně dobře na „Václaváku“, jako uprostřed lesa na Vysočině.

Bezpečnostní specialista


"Navrhnu vám efektivní bezpečnostní řešení s ohledem na váš rozpočet."

Jan Sedláček

Bezpečnostní specialista

email: sedlacek@pro-security.cz
telefon: +420 602 210 719

Poptávkový formulář


Fyzická ostraha objektů, security služby|Mobilní patrola|Přístupové a docházkové systémy (ACS)|Recepční služby|Vrátné služby|Monitoring osob – tísňové systémy|Ostraha společenských událostí a sportovních akcí|VIP osobní ochranka – bodyguarding|Monitoring objektů|Kamerové systémy (CCTV)|Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)