Zabezpečovací systém EZS

Zabezpečovací systém slouží k ochraně majetku a na této stránce se dozvíte vše co potřebujete vědět, abyste vybrali ten správný. Pokud nemáte čas, rádi vám zabezpečovací systém navrhneme, provedeme montáž i servis. Pokud potřebujete kompletní srovnání cen zabezpečovacích systémů na míru pro váš dům nebo firmu, využijte naší kalkulačku.

  • 30 mil. Kč obrat divize zabezpečovací systémy
  • 2 bezpečnostní projektanti, 8 techniků
  • Moderní dohledové centrum a PCO
  • V ČR střežíme přes 1 000 objektů, vozidel a osob
  • Zabezpečovací systém umíme integrovat do stávajících řešení
  • Návrh, montáž, servis a revize alarmů a kamer
Kalkulátor cen Poslat poptávku
Zobrazit číslo +420 602 210 719

1K10RAR3Enk

Hodnocení zákazníků
PRO SECURITY na Google


 

4,7 z 5

Naše certifikace


   

Věří nám


Reference v oblasti zabezpečovacích systémů


Zabezpečovací systém EZS – cena a nejčastější dotazy

U zabezpečovacího systému je cena ovlivněna způsobem zabezpečení a výrobcem EZS systému. Průměrná cena za zabezpečovací systém středního rodinného domu 4+kk se pohybuje od 3 000Kč za levný systém z Číny s montáží svépomocí, až do 35 000Kč za kvalitní systém s montáží od firmy.

„Cenu všech možných variant od různých výrobců na míru vašemu objektu si můžete rychle spočítat porovnat na naší online kalkulačce.“

Pokud Vás zajímá konkrétní řešení zabezpečení objektu doporučujeme přejít na příslušnou kategorii:

Nejčastější otázky ohledně zabezpečovacích systémů obecně

  1. Zvládnu zabezpečovací systém (EZS) namontovat sám, nebo potřebuji firmu?
  2. Pořídit raději elektronický zabezpečovací systém, kamery, nebo mechanické zabezpečení?
  3. Jaké jsou druhy elektronických zabezpečovacích systémů?
  4. Jak elektronický zabezpečovací systém funguje a co je PCO?
  5. Jak správně vybrat zabezpečovací systém?
  6. Na čem a jak se dá ušetřit?
  7. Časté dotazy ohledně montáže zabezpečovacího systému EZS od PRO SECURITY
    1. Za jak dlouho přijedeme instalovat?
    2. Kde všude v ČR jsme schopni vám systém nainstalovat?
    3. Jak dlouho instalace trvá?
    4. Uklidíme po sobě vše po montáži EZS?
    5. Postaráme se o servis a revize EZS?
    6. Jaké výrobce zabezpečovacích systémů doporučujeme?
    7. Co nejčastěji způsobuje falešné poplachy?

Zvládnu zabezpečovací systém namontovat sám, nebo potřebuji firmu?

Pokud uvažujete o montáži zabezpečovacího systému svépomocí, položte si tyto otázky:

  1. Mám čas si o tom něco přečíst, abych zabezpečovací systém správně vybral, navrhl a neudělal chybu při montáži?
  2. Rád si vše včetně nákupu zopakuji každých 3-5 let, když kvalitní systém mi vydrží 20let?
  3. Spokojím se s neověřenými čínskými výrobky za pár korun i když mám rozpočet na základní zabezpečovací systém od renomovaného výrobce?
  4. Nebude mi vadit větší procento falešných poplachů?
  5. Nebude mi vadit, že nebudu moci svoji domácnost automatizovat?

Pokud jste si alespoň jednou odpověděli NE, pak byste raději měli poptat montáž kvalitního zabezpečovacího systému u specializované firmy. Pokud jste si odpověděli na všechny otázky ANO, pak to jistě zvládnete a můžete na počáteční investici ušetřit i desítky tisíc, ale údržba bude dražší.

Dobrou zprávou pro vás je, že v roce 2018 jsme na základě četných žádostí klientů, otestovali 9 zabezpečovacích systémů čínských výrobců a vybrali 3. Tyto levné zabezpečovací systémy jsme dlouhodobě testovali a v roce 2020 jsme vybrali co do funkčnosti a spolehlivosti za nás nejlepší, levný zabezpečovací systém. K němu jsme vytvořili kompletní video návod na montáž svépomocí, který dáváme každému zákazníkovi jako bonus.

Než se do toho dáte, doporučujeme přečíst si výhody a nevýhody, které montáž zabezpečovacího systému svépomocí obnáší a vše promyslet.

Výhody a nevýhody montáže levného systému svépomocí

+

Odzkoušeli jsme téměř všechny čínské zabezpečovací systémy, které lze v ČR koupit. Je pravdou, že pokud chcete zabezpečit pouze samostnatný sklep, nebo garáž a budete mít šťastnou ruku při výběru minialarmu, ušetříte desítky tisíc korun za podobné řešení. Při úvahách o funkčním zabezpečení prostoru, kde bydlíte vy a vaši nejbližší, je ovšem faktorů ke zvážení více.

Výhody

  1. Nízká pořizovací cena (zhruba 10% ceny profi systému)
  2. Neplatíte montáž (firmy chtějí v průměru 600 až 850kč za hodinu práce technika a průměrná montáž vychází na 4h=3000kč)

Nevýhody

  1. Profi systémy nekoupíte
  2. Nízká životnost levného systému a rychlé vybíjení baterií
  3. Váš čas při výběru zabezpečovacího systému také něco stojí
  4. Riziko výběru špatného zabezpečovacího systému je vysoké
  5. Zapomeňte na funkční mobilní aplikaci, nebo intuitivní konfiguraci a ovládání
  6. Zabezpečovací systém v setu si nikdy nekoupíte na míru vašemu objektu
  7. Falešné poplachy
  8. Spolehlivost
  9. Nemožná reklamace (ani v záruce) a chybějící bezpečnostní certifikace

Profi zabezpečovací systémy nekoupíte

Pokud si chcete sami koupit a namontovat kvalitní zabezpečovací systém od renomovaného výrobce, máte smůlu. Skutečně renomovaní výrobci totiž prodávají své zabezpečovací systémy pouze vyškoleným odborným firmám, aby zajistili kvalitní návrh, instalaci a tedy i funkčnost svého systému.

Levný zabezpečovací systém má nízkou životnost a rychlé vybíjení baterií

Životnost profesionálních zabezpečovacích systémů je zhruba 20 let (ale výjimkou není ani 30let a více), kdežto většinu komponentů levnějších setů budete muset obměňovat nejpozději za 5 let. Drátové zabezpečovací systémy čínských výrobců prakticky neexistují a u bezdrátových za baterie za určité období utratíte při použití levných setů v průměru 3x tolik než u kvalitních zabezpečovacích systémů od renomovaných výrobců.

„Kvalitní zabezpečovací systém je investice jako každá jiná, v dlouhodobém horizontu se vám vrátí stoprocentně, ale častokrát je to mnohem dříve, protože na rozdíl od čínských výrobců máte u profi systému jistotu, že systém při vloupání zafunguje.“

Váš čas pří výběru a montáži zabezpečovacího systému také něco stojí

Ačkoliv se časové položce věnované výběru můžete díky našemu doporučení vyhnout, samotná montáž a programování ústředny jsou úkony, na které si vyhraďte minimálně jeden celý den. V lepším případě je budete absolvovat pouze jednou a bude to nějak fungovat. Jednou za 5 let, si to celé budete muset zopakovat.

Na funkční aplikaci pro pohodlné ovládání systému zapomeňte

Otestovali jsme desítky čínských zabezpečovacích systémů dodávaných i s mobilní aplikací a většina z nich téměř vůbec nefunguje, seká se, vypíná se, nebo se nejde ani přihlásit. Konfigurace ústředny (zóny, uživatelé) také nebývá moc intuitivní. Je to dáno tím, že výrobci žijí čistě z prodaného hardwaru, ale nejsou to softwarové firmy, takže jejich aplikace jsou čistě marketingový tah, který dobře zvedá prodej, ale ve výsledku nefunguje.

Riziko špatného výběru je vysoké

Pokud půjdete cestou levných čínských setů typu „udělej si sám“, kterých je na českém trhu nepřeberné množství, není jednoduché vybrat správně. Bohužel uživatelských recenzí na tyto systémy je málo a pokud jsou, většinou je na oko napíše sám prodejce.

Čili jestli jste vybrali zabezpečovací systém správně, poznáte v lepším případě už v momentě, kdy rozbalíte krabici a zjistíte, že na první pohled jde spíše o hračku z levného plastu, než zabezpečovací systém a celé programování je v angličtině (e-shopy s oblibou uvádějí, že systém je v češtině, což v 90% případů není pravda). V horším případě si dáte práci s montáží a nějak se vám podaří ústřednu naprogramovat a pak zjistíte, že jedno ze dvou čidel nefunguje vůbec, nebo se s ním ústředna nedokáže spojit a to druhé místo výrobcem udávaného dosahu 10m, který potřebujete na pokrytí obýváku, má dosah sotva 6m a rázem potřebujete dvě.

Zabezpečovací systém v setu si nikdy nekoupíte na míru vašemu objektu

U drtivé většiny setů nelze kupovat detektory navíc, ačkoliv jdou zapojit, musíte si koupit druhý set a tím se zvedá cena. Akční sety zabezpečovacích systémů jsou ve většině případů v konfiguraci:

  1. Malý set – Ústředna s integrovanou klávesnicí a sirénou, 1x magnetický detektor otevření dveří, 1x PIR pohybové čidlo, 2x klíčenka na dálkové ovládání systému.
  2. Střední set – Ústředna, siréna, 4x magnet, 4x PIR, 4x klíčenka
  3. Větší sety – Ústředna, siréna, 6x magnet, 6x PIR, 4x klíčenka

Falešné poplachy

Pokud levný zabezpečovací systém nainstalujete a čidla správně rozmístíte, bude falešných poplachů relativně málo, ale v porovnání s kvalitním systémem jich dle našeho testování v průměru bude stále minimálně 3x tolik. Pokud vyberete špatný systém, nebo nejste při instalaci dostatečně precizní, připravte se klidně na 10 falešných poplachů měsíčně. Kromě zhoršení sousedských vztahů kvůli častým poplachům v nočních hodinách je problém ten, že sousedi si zvyknou že Vám systém nefunguje pořádně a když se k Vám opravdu někdo vloupe a vy nebudete doma, policii sousedi rozhodně volat nebudou.

Spolehlivost

To že levný systém z Číny hlásí 3 falešné poplachy do týdne bohužel ještě neznamená, že máte alespoň jistotu, že systém při reálném vloupání opravdu zafunguje. 3 z 10 námi testovaných čínských systémů nevyhlásily poplach u 2 z 5 reálných případů.

Elektronický zabezpečovací systém, kamery nebo mechanické zabezpečení?

Elektronický zabezpečovací systém vás ochrání před vloupáním, požárem, vyplavením, únikem plynů a také umožnuje automatizovat domácnost.

Zatímco klasický kamerový systém je skvělá technologie pro přehled o dění a pořízení případných důkazů, na zloděje v reálném čase vás neupozorní, moderní kamerové systémy s analýzou obrazu to již umí a v současnosti představují technologickou špičku v účinném a cenově dostupném zabezpečení pozemku a zahrady. Kamery jsou obecně vhodným doplňkem pro všechny, kteří mají problém se zvýšenou kriminalitou v okolí, nebo jen sousedy, kteří se nebojí škodit.

Prvek Počet Mechanické zabezpečení Elektronické zabezpečení
Zabezpečení dveří 1 30000 1800
Zabezpečení oken 6 48000 10800
Ústředna EZS 1 13 000
Únik vody 1 Nelze ochránit 1900
Požár 1 Nelze ochránit 2100
Celkem   78000 29600

Mechanické zabezpečení je zhruba 2x vyšší investice oproti elektronickému zabezpečovacímu systému a je potřeba jej vnímat jako zádržné opatření, které narušitele pouze zdrží. Mechanické zabezpečení balkonu a oken představují dnes bezpečnostní rolety, folie a ocelové bezpečnostní kování (mříže). Pokud bydlíte ve vyšších patrech panelového domu, má smysl se soustředit na zabezpečení vchodových dveří – na výběr je buďto elektronické zabezpečení dveří do bytu, nebo přímo bezpečnostní dveře.

„Uprostřed noci ve vašem obýváku je mnohem menší hrozba zloděj, než vznikající požár.“ 

Cena nejlevnějších bezpečnostních dveří začíná na 25 000Kč, ale bez zabezpečených oken nemají smysl. Bohužel ani ty nejdražší dveře vás neochrání před požárem a vyplavením. To už dává větší smysl poptat elektronické zabezpečení od firmy na klíč, které v případě bytu v panelovém domě vyjde do 21 000Kč i s montáží a ochrání proti všem hrozbám.

Mechanické zabezpečení vs. elektronický zabezpečovací systém: cena, výhody, nevýhody

+

Na překonání oken nepotřebují zloději žádné speciální vybavení, ale postačí jim těžší kámen nebo cihla. Neprofesionální zloději mají na starosti téměř 95% všech vloupání do rodinných domů v ČR. Kvalitní bezpečnostní dveře mohou být dobrý způsob zabezpečení bytu v 2 a vyšším poschodí bytového domu. V případě přízemního objektu je ale tato investice sama o sobě téměř zbytečná, protože zloději se do něj obvykle vloupají cestou nejmenšího odporu – přes okna.

Výhody mechanického zabezpečení

  1. Nulové falešné poplachy
  2. Minimální náklady na údržbu
  3. Zloděje odrazuje na první pohled – pokud neotypuje váš odjezd na dovolenou, domu se určitě vyhne.
  4. Delší životnost – pokud mříže jednou za pár let natřete, vydrží vám klidně půl století

Nevýhody mechanického zabezpečení

  1. Pokud nejste zámečník, pořizovací cena je zhruba 3x vyšší, než u profi zabezpečovacích systémů.
  2. Chybí návazné akce – Když nejste doma, ruční pilování mříže ve dvě ráno souseda nevzbudí. Zloději za 20 minut mříž překonají a budou mít mnoho času si odnést co potřebují
  3. Estetika – dům s mřížemi připomíná spíše nápravné zařízení, než útulný domov
  4. Neochrání proti vytopení, nebo požáru

Zabezpečovací systém poskytuje mnohem komplexnější ochranu a možnost návazných operací.

Vloupání > Zvuková signalizace > Vyplašení zloděje /Reakce sousedů, nebo zásahové služby PCO a Policie ČR.

S kvalitnějším zabezpečovacím systémem dokážete také automatizovat vaši domácnost.

Jaké jsou druhy zabezpečovacích systémů?

Bezpečnostní architekti se při návrhu zabezpečovacích systémů dívají na objekty ve vrstvách. Z tohoto pohledu lze zabezpečovací systémy rozdělit do 3 základních kategorií (podle vrstev):

  1. Prostorový zabezpečovací systém – zabezpečení vnitřních prostor
  2. Plášťový zabezpečovací systém – zabezpečení dveří a oken
  3. Perimetrický zabezpečovací systém – udělá nedobytný prostor už z vaší zahrady

Dále můžeme zabezpečovací systém dělit podle způsobu instalace na drátový a bezdrátový.

Drátový vs bezdrátový zabezpečovací systém

Bezdrátový zabezpečovací systém má výhodu v estetice a rychlosti, resp. ceně montáže. Detektory pro bezdrátový zabezpečovací systém, ale bývají zhruba o 20% dražší než u drátové (sběrnicové) verze. Bezdrátový zabezpečovací systém je v čase o něco nákladnější investice kvůli výměně baterií. Drátové systémy jsou téměř bezúdržbové, ale nákladnější je jejich montáž.

drátový nebo bezdrátový zabezpečovací systém?

Bezdrátový zabezpečovací systém používá detektory napájené většinou tužkovými lithiovými bateriemi typu AA, které se musí v pravidelných intervalech měnit (u profi systémů každé 3 roky, u levných setů každý rok). Výměnu baterií šikovnější uživatel zvládne sám, ale v některých komponentech (např. siréna) bývají baterie speciální, které sami nekoupíte. Pro naše klienty všechny termíny i pravidelný servis můžeme hlídat my, na základě servisní smlouvy.

Pokud si nevíte rady s tím, jaký způsob zabezpečení zvolit, obraťte se na našeho specialistu, kteří připraví řešení na míru vašemu objektu.

Drátový vs. Bezdrátový zabezpečovací systém – cena pořízení a náklady na údržbu

+

Drátový vs bezdrátový zabezpečovací systém: cena pořízení

Při porovnání pořizovací ceny pro drátový a bezdrátový zabezpečovací systém, u standardních montáží můžete zhruba vycházet z jednoduchého pravidla:

„To co u bezdrátového zabezpečovacího systému ušetříte na ceně kratší montáže od firmy, zaplatíte navíc v ceně detektorů, protože bezdrátové detektory jsou zhruba o 20% dražší než drátové“

Samozřejmě to záleží na velikosti objektu, výrobci systému, umístění ústředny a dalších věcech, ale toto tvrzení si můžete jednoduše ověřit i na naší kalkulačce zabezpečení přímo pro váš objekt.

Náklady na údržbu: drátový vs bezdrátový zabezpečovací systém

Cenový rozdíl obou variant systémů poznáte až v průběhu let na nákladech na údržbu, kde u bezdrátového zabezpečovacího systému je potřeba měnit baterie nejpozději každé 3 roky. Drátový systém je zcela bezúdržbový.

Z grafu vyplývá, že v průběhu 20 let přeplatíte u bezdrátového zabezpečovacího systému zhruba 25%.

Prostorový zabezpečovací systém – cena, výhody a nevýhody

+

Prostorový zabezpečovací systém je cenově nejúspornější variantou zabezpečení soukromých objektů, která k ochraně před vloupáním spoléhá na pohybové detektory na bázi infračerveného nebo mikrovlnného záření. Jeden PIR pohybový detektor s úhlem záběru 90° a dosahem 9m – 12m ochrání místnost o ploše až 140m2, ale přesnou cenu této varianty pro váš objekt se vším všudy vám spočítá naše kalkulačka zabezpečení objektu.

Prostory je potřeba chránit i proti požáru, zaplavení nebo úniku nebezpečných plynů (např. CO). Detektor kouře a požáru se nejčastěji instaluje do kuchyní a buď může být součástí zabezpečovacího systému (připojuje se do ústředny), nebo to může být zcela autonomní GSM čidlo (se simkartou- je potřeba platit datový přenos), které obsahuje i malou sirénu. Detektor zaplavení se nejčastěji instaluje do koupelen a sklepů a stejně jako u detektoru CO a požáru také existují autonomní GSM verze s upozorněním na mobilní telefon.

Zabezpečovací systém na bázi vnitřní prostorové ochrany objektu je díky své cenové dostupnosti a komplexnosti poskytované ochrany velmi populární zejména u zabezpečení soukromých objektů.

PIR (pasivní infračervené záření) nebo MW (mikrovlnné) detektory pohybu v místnostech a chodbách se prodávají i ve venkovním provedení. Zde pro redukci falešných poplachů výrazně doporučujeme kombinované detektory (PIR+MW). Lze také pořídit verzi s PET imunitou, které nevadí ani pohyb menších domácích zvířat do 35Kg.

U pohybových čidel většiny kvalitních výrobců lze úhly a vzdálenosti detekce optimalizovat pomocí výměnných čoček. Ty mohou zúžit úhel detekce a zvětšit dosah například pro ochranu chodeb, nebo odfiltrovat pohyb menších domácích zvířat.

Kvalitní výrobci také nabízí model kombinovaný s malou kamerkou, pro alespoň základní video verifikaci poplachu. V momentě spuštění poplachu kamerka vyfotí sérii snímků s nejnižším rozlišením, které vám přijdou do telefonu a zobrazí jako krátké, sekané a nekvalitní video (.gif). Pro rozpoznání člověka ve tmě to může a nemusí stačit.

Výhody prostorového zabezpečovacího systému:

  1. Nejlevnější varianta zabezpečení
  2. Volitelný úhel záběru díky volitelným čočkám – prostorová, chodbová, záclonová čočka
  3. Menší domácí zvířata nespouští poplach
  4. PIR detektory kombinované s kamerkou poskytují základní video verifikaci poplachu

Nevýhody prostorového zabezpečovacího systému:

  1. Systém vyhlásí poplach až v momentě, kdy narušitel pronikne do objektu, tedy až když vám vznikne škoda na dveřích, nebo oknech. Většinou se v takové situaci zloděj pokusí alespoň něco odnést
  2. Video verifikace poskytuje většinou velmi nekvalitní záběry a fotky pouze několik vteřin po poplachu
  3. Více falešných poplachů než plášťové detektory, ty může spustit i drobný hmyz, průvan, topení, nebo větší domácí mazlíčci
  4. Při venkovním použití mohou generovat velké množství falešných poplachů

Plášťový zabezpečovací systém – zabezpečení oken a dveří bez falešných poplachů

+

Čistě plášťové zabezpečení objektu (bez vnitřních detektorů pohybu) by měli volit všichni, kteří chtějí naprosté minimum falešných poplachů, případně také ti, kteří mají velké domácí mazlíčky. Cenu plášťového zabezpečení objektu, která je přímo úměrná počtu oken a vstupních dveří, spočítá přesně naše kalkulačka zabezpečení.

Plášťový zabezpečovací systém doplněný o pohybové detektory navrhne cenu naše kalkulačka zabezpečení objektu těm klientům, kteří chtějí svůj dům zabezpečit zlatou střední cestou. Pro opravdu špičkové zabezpečení je potřeba zvažovat spíše perimetrický systém.

Plášťový zabezpečovací systém – detektory, výhody nevýhody

Plášťové detektory se skládají ze dvou částí a fungují na jednoduchém magnetickém principu. Jedna část se připevní na křídlo dveří nebo okna a druhá na zárubeň. Pokud se od sebe oddálí, detektor vyhlásí poplach. Místnosti s takto zabezpečenými okny a skleněnými dveřmi je potřeba vždy doplnit o detektor tříštění skla.

Výhody plášťového zabezpečovacího systému:

  1. Nulové falešné poplachy (pokud nezapomenete zavřít okna)
  2. Lze střežit i okna otevřená „na větračku“

Nevýhody plášťového zabezpečovacího systému:

  1. Nelze zastřežit zcela otevřená okna
  2. Okna nebo dveře je potřeba nejdříve vypáčit nebo rozbít, aby systém vyhlásil poplach

Perimetrický zabezpečovací systém – už z vašeho pozemku udělá nedobytný prostor!

+

Perimetrický zabezpečovací systém má detektory vždy vně objektu a poskytuje nespornou výhodu v tom, že hlásí poplach už při neoprávněném vstupu na pozemek, nebo při přiblížení k domu.

„Zloděj se tedy přes okno ani nepodívá do vašeho obýváku, jak velkou máte televizi. Poplach jej odstraší dřív, než se k domu přiblíží a vám nevznikne žádná škoda.“

Perimetrický zabezpečovací systém doporučujeme všem, kteří chtějí co nejlépe zabezpečit veškerý svůj majetek – tedy i ten na zahradě.

Akordeon: Více o: Perimetrický zabezpečovací systém – druhy, výhody a nevýhody, cena.

Z pohledu možností zabezpečení rodinných domů bylo použití perimetrických zabezpečovacích systémů donedávna limitováno softwarově (chytrostí umělé inteligence) a také cenovou dostupností potřebného hadwaru.

Například cena termálních bezpečnostních kamer nedávno výrazně klesla hlavně díky skokovému nárustu poptávky v důsledku pandemie CoViD-19. V roce 2020 začíná éra dokonalého perimetrického zabezpečení

Pokud doma máte vzácné obrazy, venku zahradní nábytek na míru z masivu a robotickou sekačku za 100 000kč, nebo vám je zkrátka nepříjemná pouhá představa, že se někdo cizí může nerušeně procházet po zahradě a koukat vám přes okna do domu, aniž by systém reagoval, určitě bychom vám zabezpečení perimetru doporučili.

Druhy perimetrických zabezpečovacích systémů podle typů detektorů

  1. Konvenční perimetrické zabezpečovací systémy
  2. Videoanalytické perimetrické systémy

Konvenční perimetrické zabezpečovací systémy

se skládají z detektorů typu PIR pohybových detektorů (pasivní infračervené záření – pouze vysílač), PIR+MW kombinovaných pohybových čidel (pasivní infrečervené a mikrovilnné záření), IR infrazávor a infrabariér (aktivní infračervené – vysílač i příjmač s infračervenými paprsky), nebo plotových systémů.

Výhody konvenčních perimetrických systémů:

  1. o trochu nižší pořizovací cena základních perimetrických detektorů

Nevýhody konvenčních perimetrických systémů:

  1. vyšší procento falešných poplachů u pozemků, kde je v detekční zóně hodně vegetace (stromy, keře, vysoká tráva), nebo kde volně pobíhají větší zvířata (z pravidla psy nad 35kg, ovce, krávy, koně)
  2. stejně jako klasické zabezpečovací systémy bez doplnění alespoň o základní kamerový systém, nemají možnost vzdáleného vizuálního ověření poplachu
  3. náchylné na špatné počasí – nedetekují skrze hustou mlhu a v silnějším dešti nebo vánici klesá efektivita detekce a zvyšují se falešné poplachy

Videoanalytické perimetrické systémy – 100% detekce s video ověřením a bez falešných poplachů

Jsou to v podstatě kamerové systémy složené z termálních, bispektrálních, nebo klasických IP kamer, které mohou být doplněné o jednu nebo více dálkově otočných kamer a IP reproduktorem. Kamery detekují poplach na základě video analýzy událostí v záběru a na rozdíl od klasických detektorů na nich lze vzdáleně reálnost poplachu okamžitě ověřit, ještě před zbytečným vysláním zásahové jednotky, což výrazně šetří náklady klienta.

Pro 100% využití mobilní aplikace klientem je ideální použití i alespoň jedné otočné kamery s funkcí autotracking. Tato kamera se na základě detekce člověka na jiné statické kameře otočí na správné místo a pokud je tam člověk, označí ho a nadále se s ním pohybuje automaticky, pošle vám notifikaci a vy vše sledujete v reálném čase na telefonu.

Pokud kamery navíc připojíte na dohledové centrum, může operátor po ověření reálného poplachu na pachatele skrze IP reproduktor okamžitě začít mluvit („ty v té černé bundě, opusť prostor!“) což, dle našich statistik, odstraší 100% pachatelů, na rozdíl od houkající sirény.

Tento typ systému na bázi termálních kamer v kombinaci se speciálními permetrickými radary, využíváme u námi vyvinuté mobilní kamerové věže PRO GUARD pro flexibilní zabezpečení jakéhokoliv perimetru, které nahrazuje fyzickou ostrahu. Funguje velmi spolehlivě za každého počasí a přitom bez falešných poplachů.

Termální IP kamery – spolehlivá detekce i se základní analýzou

Ideální je použití termálních kamer, které i s využitím již zabudované základní analýzy zvyšují spolehlivost detekce a eliminují falešné poplachy na nulu, a to při jakémkoliv počasí.

Cena nejlevnější termální kamery (za to plně dostačující pro detekci na kratší vzdálenost) pro perimetrickou ochranu začíná na 15 000 bez DPH. Při minimální konfiguraci se rodinný dům nebo menší firemní objekt o půdorysu s hranou do 13m se dá zabezpečit systémem pouze dvou termálních kamer.

Výhody termálních kamer:

  1. V kombinaci naučením scény pomocí umělé inteligence neuronové sítě dohledového centra se jedná jednoznačně o nejlepší technologii zabezpečení perimetru, která už nezestárne.
  2. Spolehlivě funguje i bez připojení na dohledové centrum
  3. 99,9% detekce osob a automobilů pomocí již zabudované analýzy v kamerách
  4. Bez falešných poplachů
  5. Mobilní aplikace s notifikacemi pro váš dokonalý přehled a
  6. Okamžitá verifikace poplachů šetří náklady na zbytečné výjezdy zásahovou jednotkou.
  7. Zcela imunní vůči špatnému počasí
  8. Můžete 24/7 monitorovat úniky tepla vašeho domu. Nastavíte maximální přípustnou hodnotu pro stěny a okna a pokud bude vyšší, systém vás upozorní a lehce lokalizuje místo úniku.

Nevýhody termálních kamer:

  1. Vysoká pořizovací cena
Klasické IP kamery je potřeba dovybavit vyspělou umělou inteligencí

Většina našich klientů ale volí na pořízení významně levnější řešení s použitím normálních IP kamer, které lze koupit za pouhých 30% ceny termálních kamer. Při použití klasických (resp. netermálních) kamer je potřeba sáhnout po modelu s vyšším rozlišením (min. 4Mpx), ovšem ani tak videoanalýza zabudovaná v kameře nestačí.

Pro spolehlivou detekci reálných a eliminaci falešných poplachů se na klasické kamery musí nasadit skutečně vyspělá, umělá inteligence na bázi neuronových sítí, která se za pár desítek hodin snímané scény dokonale naučí. Kameru již vybavenou tímto druhem inteligence koupit nelze, vzhledem k potřebě masivního výpočetního výkonu.

Takto vyspělou umělou inteligenci lze na kamery nasadit vzdáleně ze serveru chytrého dohledového centra, kterým v ČR disponuje pouze hrstka největších bezpečnostních agentur, včetně PRO SECURITY.

Kamera do serveru dohledového centra posílá pouze obraz, který je na pozadí neustále analyzován. Teprve pokud systém vyhodnotí, že na některé z kamer došlo k poplachu, rozezní na místě sirénu a zobrazí záběry z dotyčných kamer operátorovi, který rozhodne co dál.

Výhody klasických IP kamer:

  1. Nízká pořizovací cena
  2. Vysoké rozlišení obrazu
  3. Širší úhel detekce
  4. S vyspělou inteligencí chytrého dohledového centra poskytují 99% přesnost detekce a 0,5% falešných poplachů
  5. Z dohledového centra jsou poplachy okamžitě verifikovány

Nevýhody klasických IP kamer:

  1. Připojení kamer na dohledové centrum něco stojí. Měsíčně stojí připojení jedné kamery řádově nižší stokoruny.

Členění perimetrických systémů podle aplikace

  1. Blízký perimetr – detektory snímají obvod domu, resp. prostor do 2m od stěny objektu
  2. Vzdálený perimetr – detektory snímají obvod pozemku, např. plot, přičemž pozemek nemusí být oplocen vůbec
  3. Celkový perimetr – detektory snímají celý pozemek od hranice až k objektu.

Perimetrický systém a jeho cena

Na pořízení perimetrický zabezpečovací systém většinou vychází zhruba dvakrát dráž, než klasické plášťové a prostorové systémy, ale s každým pokusem o vloupání se začíná vyplácet. Ušetříte totiž za škody, které vám zloděj napáchá na plášti budovy, byť by ho následně alarm vystrašil a nic si neodnesl.

Perimetrický systém, se dá různě kombinovat s klasickým vnitřním zabezpečovacím systémem a jejich integrace není finančně náročná. Existují tedy dvě varianty:

  • Můžete tedy na perimetrický systém pohlížet jako na nadstavbu (další vrstvu zabezpečení) objektu, který máte vnitřně zabezpečený a zkombinovat oba systémy dohromady, nebo
  • Můžete ušetřit jako řada našich klientů a můžete zabezpečit pouze perimetr, s tím, že vnitřní zabezpečení již nebudete potřebovat, nebo jej omezíte pouze na ústřednu, ovládací panel, detektory zaplavení a požáru, případně pouze na autonomní detektory kouře a zaplavení.

Při kalkulaci ceny se při aplikaci blízkého a vzdáleného perimetrického řešení vychází z ceny za metr obvodu střeženého objektu, nebo pozemku a také jeho tvaru. Platí že čím méně pravidelný tvar, tím dražší řešení. Nejdražší samozřejmě je celkové zabezpečení perimetru. Kalkulace pro vaši představu je orientační.

Modelový příklad: Čtvercový dům s půdorysem o hraně do 12m na obdélníkovém pozemku 24x36m.

Cena zabezpečení 2m od obvodu objektu – nejlevnější varianta

  1. Konvenční zabezpečovací systém: 4x Záclonové PIR+MW, ústředna, siréna, klávesnice = cena celkem 35000kč
  2. Kamerový perimetrický systém (dvě varianty):
    1. 2x Termální kamera, NVR, siréna = cena celkem 36000kč
    2. 2x Normální IP kamera, NVR, siréna = cena celkem 18000kč

Cena zabezpečení obvodu pozemku – střední cesta

  1. Konvenční perimetrický zabezpečovací systém bez zvířat na pozemku: 2x IR bariéra 20m, 2x IR bariéra 30m, montážní sloupky, ústředna, siréna, klávesnice = cena celkem 26000kč
  2. Konvenční perimetrický zabezpečovací systém se zvířaty na pozemku: 2x PIR+MW detektor záclona 20m, 2x PIR + MW detektor záclona 30m, montážní sloupky, ústředna, siréna, klávesnice = cena celkem 30000kč
  3. Kamerový perimetrický systém (zvířata nevadí) dvě varianty:
    1. 4x Termální kamera, NVR, siréna = cena celkem 79 000kč
    2. 4x Normální IP kamera, NVR, siréna = cena celkem 29 000kč

Cena zabezpečení celého pozemku – nejdražší varianta

  1. Konvenční perimetrický zabezpečovací systém bez zvířat na pozemku: 2x IR bariéra 20m, 2x IR bariéra 30m, montážní sloupky, ústředna, siréna, klávesnice = celkem 35000kč
  2. Konvenční perimetrický zabezpečovací systém se zvířaty na pozemku: 8x PIR+MW detektor vějíř 20m, 2x PIR + MW detektor záclona 30m, montážní sloupky, ústředna, siréna, klávesnice = celkem 45000kč
  3. Kamerový perimetrický systém (zvířata nevadí):
    1. 5x Termální kamera, NVR, siréna = celkem 90 000kč
    2. 5x Normální IP kamera, NVR, siréna = cena celkem 35 000kč

Jak funguje zabezpečovací systém a z čeho se skládá?

Klasický elektronický zabezpečovací systém vždy obsahuje ústřednu, klávesnici (ovládací tablo), sirénu, libovolné množství a typ detektorů. Videoanalytický zabezpečovací systém obsahuje nahrávací zařízení, sirénu, kamery a volitelně také ovládací prvky. Oba systémy lze mezi sebou kombinovat.

Jak funguje Elektronický zabezpečovací systém EZS schéma

Jak fungují zabezpečovací systémy?

Zabezpečovací systémy fungují tak, že na klávesnici, nebo v mobilu při odchodu (nebo před spaním) aktivujete střežení objektu, nebo jen určitých místností (když v objektu spíte, ložnici a chodbu na záchod necháte v noci nestřeženou). Pokud ve střeženém prostoru některé z čidel vyhlásí poplach, pošle tuto informaci do ústředny, která aktivuje sirény.

Houká siréna, co se stane potom?

Pokud systém nepřipojíte na PCO, nestane se nic.

Pokud zabezpečovací systém připojíte na PCO, pak spolu s rozezněním sirén pošle ústředna informaci o poplachu i na pult centralizované ochrany (PCO), kde operátoři okamžitě postupují dle zásahového plánu.

Naše PCO je nepřetržitě obsluhované bezpečnostní centrum, ve kterém operátoři vyhodnocují signály ze zabezpečovacích ústředen a kamer připojených klientů, aby ověřili, zda je poplach reálný a zajistili návaznou akci (např. výjezd zásahové jednotky k objektu)

PCO je dobrá služba pro všechny, kteří chtějí mít jistotu. Bohužel na PCO nejde spolehlivě připojit žádný levný systém v setu. Připojení na PCO stojí řádově 500 až 1000 korun měsíčně.

Jak správně vybrat zabezpečovací systém?

Pokud nevíte, jaký zabezpečovací systém vybrat, odpovězte si na tyto otázky:

  1. Jaký mám na systém rozpočet?
  2. Chci bezúdržbové drátové, nebo estetické bezdrátové řešení?
  3. Budu systém napojovat na PCO bezpečnostní agentury, nebo mi stačí že siréna houká?
  4. Chci k systému funkční aplikaci do mobilu?
  5. Chci pouze zabezpečovací systém, nebo by se mi líbilo i automatizovat domácnost?

Rozpočet hraje klíčovou roli a kolik vás co bude stát vám spočítá naše kalkulačka přímo pro váš objekt. Pokud na systém máte do 10 000Kč určitě se vyplatí si koupit levný zabezpečovací systém v setu a namontovat vše svépomocí, protože je to lepší než nic. Pokud na systém máte do 20 000Kč a máte menší dům nebo byt, už dosáhnete na základní konfiguraci od profi výrobce i s montáží od firmy. Ideální rozpočet na menší až střední rodinný dům je alespoň 25 000 Kč.

Drátové provedení zvolte, pokud vám nevadí lišty v rohu stěny, nebo objekt teprve stavíte, případně výrazně rekonstruujete interiér a kabeláž povede ve stěnách. Také je toto provedení vhodné pro ty, kteří nechtějí žádné pravidelné servisní náklady spojené s výměnou baterií (zkouška funkčnosti systému a výměna baterií detektorů vyjde u středního domu na 3000kč jednou za 3 roky). Levné sety se v drátovém provedení vůbec nedělají.

Bezdrátové provedení zvolte, pokud vám lišty v rozích stěn vadí, nebo nechcete zakopávat kabel na zahradě, ale přitom potřebujete ochránit i zahradní domek, nebo samostatně stojící dílnu či garáž.

PCO je dobrá služba pro všechny, kteří chtějí mít jistotu účinné ochrany i když jsou pryč. Bohužel na PCO nejde spolehlivě připojit žádný levný systém v setu. Připojení na PCO stojí řádově 500 až 1000 korun měsíčně a měli byste jej zvolit pokud:

  1. Bývá váš objekt často, a hlavně přes noc prázdný
  2. Máte v objektu cennosti vysoké hodnoty
  3. Bydlíte na samotě
  4. Nemůžete se domluvit se sousedem, že když uslyší Váš alarm, tak vám má volat. Soused ale zrovna nemusí být doma, siréna ho nemusí vzbudit, nebo vás nemusí vzbudit jeho hovor.
  5. Rádi cestujete a chcete mít jistotu, že se o váš dům někdo postará i když budete v Austrálii.

Mobilní aplikaci, která skutečně funguje, nabízí pouze ověření výrobci. Otestovali jsme mobilní aplikace 10 levných zabezpečovacích setů a pořádně nefungovala žádná.

Levně domácnost automatizovat a přitom i zabezpečit dokážete pouze s kvalitním zabezpečovacím systémem. Některé levné sety z Číny také tyto funkce nabízí, ale vzhledem ke spolehlivosti by to mohlo skončit i týdenním nepřetržitým zavlažováním zahrady. Profi systémy navržené výhradně pro chytré domácnosti začínají od 250 000Kč, přitom většinu funkcí zvládne i lepší zabezpečovací systém.

Na čem a jak se dá při pořizování EZS ušetřit?

  1. Kalkulačka a srovnávač cen – úspora peněz i času – 12 cenových variant na míru za 2 minuty.
  2. Videoprohlídka objektu zdarma – úspora času i peněz – většina firem vám celý EZS nastřelí od stolu, nebo si prohlídku nechají zaplatit.
  3. Sousedská výzva – významná úspora peněz – domluvte se se sousedy a sdílejte jednu ústřednu EZS
  4. Zabezpečení pouze přízemí objektu – úspora peněz
  5. Pojištění domácnosti – úspora peněz

Kalkulačka a srovnání cen zabezpečovacách systémů – co vám spočítá?

+

Do naší kalkulačky zabezpečovacích systémů zadáte jednoduše počty místností, pater, dveří a oken vašeho objektu. Dále zadáte počet osob, které mají systém ovládat a vyberete jednu ze tří úrovní zabezpečení.:

  1. Základní, nelevnější účinné řešení
  2. Zlatá střední cesta zabezpečení
  3. Zabezpečení jako nedobytná pevnost

Co vám kalkulačka spočítá?

Kalkulačka vám podle zadaných vstupů a zvolené úrovně zabezpečení:

  1. navrhne vhodnou konfiguraci systému na míru vašemu objektu
  2. podle konfigurace spočítá a porovná mezi sebou ceny pro zabezpečovací systémy čtyř největších výrobců (Satel, Jablotron, Paradox,…)
  3. spočítá a porovná cenu montáže pro bezdrátovou a drátovou variantu
  4. spočítá náklady na údržbu systému příštích 20 let
  5. spočítá cenu za měsíc připojení na PCO

Kalkulačka pro zabezpečovací systémy – cena, návrh na míru a srovnání za 2 minuty

Výstupem z kalkulačky během půl minuty získáte přesnou představu o pořizovací ceně, i ceně údržby zabezpečení vašeho objektu. Vše budete mít zobrazeno v přehledných tabulkách a grafech.

Díky tomu budete moci kvalifikovaně a během pár minut rozhodnout, jaký zabezpečovací systém vybrat i s ohledem na váš rozpočet. Na dvě kliknutí u nás můžete následně objednat videoprohlídku vašeho domu s naším projektantem, pro do koruny přesnou cenovou nabídku.

Videoprohlídka objektu zdarma – nabízíme ji jako jediní v ČR

+

Videoprohlídky s bezpečnostními projektanty jsme zavedli jako první v ČR a tento přístup slaví mezi klienty obrovský úspěch. Pokud výkresy nemáte a chcete přesný návrh systému, musí někdo přijet na místo a fyzickou obhlídku objektu si firmy nechají zaplatit.

Objednejte si videoprohlídku s naším projektantem, se kterým projdete dům a odpovíte na pár otázek. Vše trvá zhruba 15 minut a ihned po prohlídce vám přijde na korunu přesná cenová nabídka zabezpečovacího systému na míru pro váš objekt.

Videoprohlídky děláme přes tyto aplikace: Skype, Facebook messenger, Whatsapp, Google meet, Microsoft zoom.

Sousedská výzva – významná úspora peněz

+

V rámci tohoto projektu nabízíme profi zabezpečení několika objektů vedle sebe pouze jednou zabezpečovací ústřednou. Přitom zabezpečovací ústředna zpravidla tvoří až 50% celkové ceny systému včetně montáže. Zabezpečení každého připojeného objektu pak vyjde až o 40% levněji.

Pokud tedy máte se sousedy dobré vztahy a více objektů v sousedství není zabezpečeno, můžete se spolu dohodnout (až 10 domů) a zabezpečovací ústřednu sdílet. Moderní profi zabezpečovací systémy jsou na to již připravené, nikoho neomezují a každý může ovládat pouze svůj dům i skrze aplikaci. Navíc při připojení více domů najednou ušetříte i na měsíčních poplatcích za připojení na PCO i případný servis. Pokud máte zájem o zpracování projektu sousedské výzvy, kontaktujte nás.

Zabezpečení pouze přízemí objektu

+

Ačkoliv se tento přístup obecně nedoporučuje, mnoho klientů jej volí, protože znamená úsporu, při relativně nízkém zvýšení rizika pokud:

  1. nemáte nadzemní patra objektu snáze přístupná přes terasy a nízké balkony
  2. nemáte veškeré cennosti a elektroniku v nadzemních patrech

Záleží také na tom, ve které části objektu máte největší cennosti, které by mohl zloděj jednoduše zpeněžit a kde máte ložnici.

Sleva na pojištění domácnosti

+

Drtivá většina pojišťoven nabízí výhody pro klienty, kteří pojištěnou domácnost chrání elektronickým zabezpečovacím systémem. Některé vám dají přímo slevu na pojištění domácnosti, jiné vám za stejné peníze nabídnou vyšší limity pojistného plnění v případě škod.

Pojišťovna ale bude chtít vidět, že instalovaný systém splňuje předepsanou bezpečnostní certifikaci, takže u levných setů od pojišťovny žádné zvýhodnění nečekejte.

Časté dotazy ohledně instalace zabezpečovacích systémů od PRO SECURITY:

Kde všude v ČR jsme schopni vám systém nainstalovat?

+

Díky velkému týmu techniků i  husté síti našich dlouhodobých a prověřených instalačních partnerů po celé zemi, instalace kdekoliv v ČR není problém.

Za jak dlouho přijedeme instalovat?

+

potvrzení objednávky přijede instalační tým standardně do 72h (v pracovních dnech). Za expresní montáž do 24h od poptávky účtujeme příplatek 5000Kč. Montáže provádíme i o víkendu, ale účtujeme víkendový příplatek 2000Kč.

Jak dlouho instalace trvá?

+

Instalace trvá bezdrátové varianty u středního domu trvá zhruba 3-5 hodin. Montáž drátového systému trvá zhruba 8h-12h.

Uklidí po sobě naši technici?

+

Naši technici si s sebou přivezou vlastní vysavač i ochranné návleky na boty, aby Vám neznečistili podlahy. Po sobě vždy dokonale uklidíme.

Postaráme se i o servis a revize EZS?

+

Ano, dokonce to všem klientům výrazně doporučujeme, aby systém po celou dobu vždy správně plnil svoji funkci. 1x za rok je potřeba provést revizi (ze zákona) vč. funkčních zkoušek všech prvků, případně vyměnit baterie.

Doporučujeme uzavřít servisní smlouvu, kterou nabízíme pro soukromé i firemní klienty ve třech variantách:

Soukromé objekty – Rodinné domy, chaty a chalupy

Standard – 399 Kč měsíčně (při připojení na naše PCO 50% sleva),

  • 1x Za rok revize a funkční zkouška systému
  • Servisní zásah obvykle do 72h od nahlášení poruchy.

Gold – 599 Kč měsíčně (při připojení na naše PCO 50% sleva)

  • 1x Za rok revize a funkční zkouška systému
  • Garantovaný servisní zásah do 24h od nahlášení poruchy zdarma
  • Garance opravy formou výměny kus za kus zdarma a bez otázek.

Fortress (Pevnost) – 799 Kč měsíčně (při připojení na naše PCO 50% sleva)

  • 1x Za rok revize a funkční zkouška systému
  • Garantovaný servisní zásah do 4h od nahlášení poruchy zdarma.
  • Garance opravy formou výměny kus za kus zdarma a bez otázek.

 

Firemní objekty – prodejny, administrativní budovy, sklady..

Níže uvedené ceny se mohou lišit podle velikosti servisovaného systému.

Standard – 599 Kč měsíčně (při připojení na naše PCO 30% sleva),

  • 1x Za rok revize a funkční zkouška systému

Gold – 799 Kč měsíčně (při připojení na naše PCO 30% sleva)

  • 1x Za rok revize a funkční zkouška systému
  • Garantovaný servisní zásah do 24h od nahlášení poruchy zdarma
  • Garance opravy formou výměny kus za kus zdarma.

Fortress – 999 Kč měsíčně (při připojení na naše PCO 30% sleva)

  • 1x Za rok revize a funkční zkouška systému
  • Garantované servisní zásahy do 4h od nahlášení poruchy zdarma.
  • Garance opravy formou výměny kus za kus zdarma.

Servis vám samozřejmě zajistíme po dohodě i mimo servisní smlouvu, akorát nebudeme schopni garantovat dojezdový čas (mimo servisní smlouvu máme dojezdy okolo 1.týdne). Takový servisní úkon účtujeme za výjezd 500-2000Kč + DPH (podle vzdálenosti) + hodinovou sazbu práce technika za 550 Kč/h + DPH za každou započatou hodinu.

Jaké výrobce zabezpečovacích systémů doporučujeme?

+

Jablotron

Kvalitní český výrobce se světovou působností za rozumnou cenu, se kterým máme nejlepší zkušenosti. V případě připojení na PCO má klient funkční mobilní aplikaci zdarma (bez PCO za 250 Kč/měsíc).

Jablotron navíc umožňuje i automatizovat vše – od osvětlení, vytápění, rolety, až po zavlažování, ovládání garážových vrat a mnoho dalšího. Na výběr je mezi drátovými nebo bezdrátovými ústřednami. Výhodou je i možnost tato řešení kombinovat a obecně i pěkný design všech komponent tohoto výrobce.

+Kvalitní Český výrobce s dlouhou tradicí

+líbivý design všech prvků

+Možnost základní domácí automatizace

-Pro malé aplikace (do 5 detektorů) vychází jako spíše dražší řešení

-Pokud systém nebudete chtít připojit na PCO, pak je mobilní aplikace zpoplatněná (250Kč/měsíc)

Satel

Od roku 1990 do současnosti se tato Polská značka stala jedním z předních evropských výrobců zabezpečovací techniky. V nabídce jsou jak sběrnicová bezpečnostní řešení, tak plně bezdrátová bezpečnostní řešení. Satel doporučujeme spíše pro menší aplikace

+Nejlepší poměr cena/kvalita

-ve drátové variantě je náročnější na montáž (ta bývá zpravidla o 25% dražší)

-Nemá tak pěkný design jako Jablotron

DSC

Kanadská firma Kelcom se specializuje na zabezpečovací systémy již od roku 1981 a její výrobky patří mezi ty nejrobustnější na světě a přitom jsou za rozumnou cenu.

+Nejlepší poměr cena/kvalita

+ Velmi robustní zabezpečovací systém s životností klidně i 30 let a více.

-ovládací klávesnice nemá tak pěkný design jako Jablotron

Videofied

Zabezpečovací ústředny francouzské společnosti RSI VIDEO TECHNOLOGIES jsou velmi vhodné tam, kde není žádné nebo jen částečné připojení k elektrické energii. Díky plně bezdrátovému a plně bateriovému systému nemá Videofied na trhu v tomto segmentu konkurenci. Nevýhodou jsou o něco vyšší pořizovací náklady, na druhou stranu využití tohoto systému také není určeno pro běžný rodinný dům. Je vhodný na ochranu pozemků, staveb, chat a chalup nebo dočasných skladů. Zkrátka všude tam, kde není trvale k dispozici elektrická energie. Na chalupě tak můžete na zimu vypnout jističe a přitom máte svůj majetek stále hlídaný!

+Nepotřebujete v objektu elektřinu – systém je plně bateriový

+Vhodný na základní venkovní ochranu zahrad, pozemků

-Vyšší cena

Ajax Bedo

Společnost Ajax byla založena v roce 2011 v USA, výroba probíhá na Ukrajině. Zaměřuje se na produkci zejména bezdrátových zabezpečovacích systémů, které jsou na montáž nenáročné a klient by ji měl zvládnout sám. Výrobce sází na to, že zákazníci ušetří na montáži od certifikované firmy a proto jsou jeho systémy o řád dražší, než ostatní profi systémy. V nabídce je několik základních setů rozšiřitelných dle potřeb konkrétního klienta. Samozřejmostí je pak přehledná mobilní aplikace.

+ Snadnější montáž, kterou zvládnete i sami

+ Ideální pro menší byty

-Komponenty systému jsou o řád dražší, než ostatní zavedení výrobci

-U větších systémů se cenově nevyplatí ani s montáží svépomocí

-Hlavně u středních a větších instalací (6 detektorů a více) platí že to, co s Bedo Ajax ušetříte na montáži svépomocí, zaplatíte navíc v ceně komponent, takže oproti např. Jablotronu s profi montáží od firmy to vyjde nastejno, ale neztrácíte váš čas.

Co nejčastěji způsobuje falešné poplachy?

+

Falešný poplach zabezpečovací systém hlásí nejčastěji z těchto důvodů:

  1. Chyba obsluhy (zastřežíte si celý plášť budovy, pak na to zapomenete a otevřete v noci okno) – takové situace klasifikujeme jako planý poplach.
  2. Chyba režimu – někdo vstoupí do zastřežené místnosti, kam nemá mít přístup.
  3. Domácí zvířata (hlavně větší psi s hmotností nad 35kg mohou být problém, který ale odborná firma umí řešit)
  4. Topení v zimě u větraného okna (vlnění teplého vzduchu, který se mísí se studeným může vyvolávat poplachy)
  5. Drobný hmyz, pavouci (kteří si s oblibou pletou pavučiny před detektory v rozích místností – jednou za půl roku doporučujeme rohy místností s detektory omést od pavučin)
  6. Průvan (záclony a závěsy vlnící se v průvanu)

Naši projektanti i technici dokážou na místě posoudit, co může u Vás doma zbytečně generovat falešné poplachy a už při instalaci vám doporučí, jak tomu předejít.

Jak poptat montáž zabezpečovacího systému?

Nejjednodušší způsob je následující:

  1. V naší kalkulačce si předběžně navrhněte systém a z cenových variant si vyberte výrobce a preferovanou úroveň zabezpečení. 1 minuta vašeho času
  2. Zarezervujte si Videoprohlídku s projektantem v našem kalendáři zdarma. 15 minut vašeho času. Při prohlídce vašeho objektu:
    • Zodpovíme všechny vaše dotazy
    • Doladíme detaily v návrhu s ohledem na vaši představu
    • Připravíme finální cenovou nabídku s ohledem na Váš rozpočet.
  3. Nabídku potvrďte a vyberte si termín montáže. Během pár hodin bude hotovo.

Nebo si zarezervujte osobní prohlídku telefonicky přímo s naším projektantem.

Ať už jste soukromý nebo firemní zákazník, připravíme pro vás řešení na míru. Používáme moderní, kvalitní elektronické zabezpečovací systémy EZS, vždy s ohledem na funkčnost a optimální cenu. Kontaktujte nás!

Specialista na zabezpečovací systémy


"Navrhnu vám efektivní zabezpečovací systém s ohledem na váš rozpočet."

Jan Sedláček

bezpečnostní architekt

email: sedlacek@pro-security.cz
telefon: +420 602 210 719

Poptat zabezpečovací systém


Mobilní patrola|Přístupové a docházkové systémy (ACS)|Vrátné služby|Ostraha se psem|Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)|VIP osobní ochranka – bodyguarding|Monitoring objektů|Ostraha společenských událostí a sportovních akcí|Monitoring osob – tísňové systémy|Elektronická požární signalizace (EPS)|Recepční služby