Alarm a zabezpečení firmy a kanceláře

Zaměřujeme se na návrh a realizaci komplexního a nákladově efektivního zabezpečení firmy každé velikosti. Ať už se jedná pouze o zabezpečení kanceláře, nebo celých firemních areálů a objektů, včetně přístupových a docházkových systémů, naši projektanti Vám navrhnou praxí ověřená, fukční a přitom nákladově efektivní řešení zabezpečení celé firmy od A (auditu) do Z (zaškolení).

 • Prohlídka objektu projektantem zdarma
 • Návrh zabezpečení zdarma
 • Servisní středisko v pohotovosti 24/7
 • 100+ montáží zabezpečení firem
 • Vlastní PCO a dohledové centrum
 • Online cenová kalkulačka
Kalkulátor cen Poslat poptávku
Zobrazit číslo +420 602 210 719

Hodnocení zákazníků
PRO SECURITY na Google


 

4,7 z 5

Naše certifikace


Certifikát zabezpečení domu Jablotron montážní partner

Věří nám


Reference v oblasti zabezpečovacích systémů


Způsoby zabezpečení firmy z pohledu efektivity i nákladů

Většina klientů se mylně domnívá, že vrcholem efektivity zabezpečení každé firmy je nepřetržitá fyzická ostraha, která ale je z dlouhodobého hlediska vždy nejdražším řešením. Proto ji v následující tabulce použijeme jako výchozí hodnotu pro srovnání efektivity a nákladů ostatních způsobů zabezpečení firem, kterými se zabýváme.

Způsob zabezpečení firem Efektivita zabezpečení Vhodné pro ochranu Cena oproti fyzické ostraze 24/7
Mobilní patrola (2x kontrola přes noc) * malé pozemky 25-40% (pravidelně)
Fyzická ostraha objektů ** malé pozemky a budovy 100% (pravidelně)
Zabezpečovací systém (EZS) s napojením na PCO *** malé i velké budovy až 200% (jednorázově) 1% (pravidelně)
Kamerový systém + vzdálený kamerový dohled ***** malé i velké pozemky a budovy až 200% (jednorázově) 10-15% (pravidelně)
Mobilní elektronická ostraha PRO GUARD ****** malé i velké pozemky a stavby 20-30% (pravidelně)
EZS + PCO + kamerový systém + kamerový dohled ******** malé i velké pozemky a budovy až 400% (jednorázově) 11-16% (pravidelně)

Technické zabezpečení firmy a kanceláře

Technické zabezpečení firem doporučujeme všude tam, kde přítomnost bezpečnostních pracovníků na objektu není vyloženě nutná. Jedná se o bezpečnostně i nákladově nejefektivnější zabezpečení.

Způsob zabezpečení Elektronické prostorové (vnitřní) Elektronické plášťové Kamerové vnitřní Kamerové perimetrické
Včasnost detekce narušitele Až uvnitř firmy Při porušení oken/dveří Až uvnitř firmy Již při vstupu na pozemek
Rychlost reakce bezpečnostního specialisty do 20 min do 20 min okamžitě skrze reproduktor okamžitě skrze reproduktor
Ochrana před riziky vloupání, požár, zaplavení vloupání vloupání, zaměstnanecké krádeže, řízení přístupu, automatizace, kontrola bezpečnosti práce vloupání, krádeže materiálu uskladněného v areálu, vandalizmus
Počet falešných poplachů nízký Nulový (pouze chybou obsluhy) nulový velmi nízký
Další výhody Online aplikace – měření a regulace technických celků, ovládání jakýchkoliv připojených zařízení.. Analýza obrazu- kontrola činnosti zaměstnanců, kontrola bezpečnosti práce, automatizace, defektoskopie.. Analýza obrazu – detekce narušení díky počítačové klasifikaci objektů člověk, zvíře, vozidlo, vlak…
Přehled o dění ve firmě ne ne v reálném čase v reálném čase
Důkazy pro zjištění identity pachatele ne ne ano ano
Cena $$ $ $$ $$$

Firemním klientům cílícím na nejekonomičtější řešení doporučujeme kombinaci elektronického zabezpečovacího systému EZS s připojením na PCO. Jako výrazně lepší řešení vnímáme k EZS instalaci alespoň základního přehledového kamerového systému.

Posledním trendem jsou však kamery s online reproduktory a mikrofony s připojením na dohledová centra, která umí pracovat s umělou inteligencí řízenou analýzou obrazu a která umožňují obousměrnou hlasovou komunikaci operátora se snímanou scénou v reálném čase.

„EZS/kamera vyhlásí alarm – operátor okamžitě ověří, jestli je poplach skutečný a pokud je potřeba, promlouvá do scény skrze online reproduktor.“

Toto řešení zákazníkům nabízíme jak fixní (pro dokončené objekty), tak mobilní (stavby, eventy)- díky vlastnímu vývoji autonomních kamerových věží PRO GUARD. Zeptejte se nás na ně.

EZS Výhody a nevýhody

+

Výhody:

 • dokáže vaši společnost ochránit před nejvíce typy živlů a hrozeb
 • dokáže s ním skrze mobilní aplikaci na dálku i uživatel ovládat více zařízení (světla, stroje, kotle, vodu, závoru, bránu, ..) tato zařízení lze libovolně manuálně i automatizovaně zapínat i vypínat například dle předem daného rozvrhu, nebo pouze v případě že přijde určitý poplach

Nevýhody:

 • je použitelný pouze uvnitř objektu
 • nemá tak přesné detekční schopnosti jako kamery
 • neposkytnou samy o sobě žádné další informace, než že určité čidlo vyvolalo poplach. Pokud ve firmě zrovna nikdo není, ke zjištění příčiny nezbývá nic jiného než vyslat zásahovou jednotku, která na místo dorazí obvykle do 10-20 minut a stojí peníze.
 • při neodborné instalaci se může prodražit na výjezdech PCO.

Kamerové zabezpečení výhody a nevýhody

+

Výhody:

 • v kamerovém centru operátoři mohou okamžitě ověřit, jestli je poplach (z kamer nebo EZS) falešný
 • klient získá lepší přehled o tom co se ve společnosti děje aktuálně
 • Nejlepší nejpřesnější způsob zabezpečení jakýchkoliv prostor mimo budovy
 • Forenzní vyhledávání v kamerových záznamech na základě metadat – označíte na kameře zónu která Vás zajímá (např. určitou skladovou pozici, nebo hromadu palet) a na dvě kliknutí vám vyjede sestřih záznamů na chronologické časové ose, kdo s ní kdy jak manipuloval.
 • optimalizace procesů – ve velkých logistických centrech kamerové systémy výrazně usnadňují práci při sledování polohy zásilek v rámci skladu – pořizování video sekvencí připojených k manuipulaci s každou položkou na skladě

Nevýhoda:

 • je potřeba řešit GDPR

Kompletní zpracování GDPR dokumentace našim klientům také často zpracováváme. Náš specialista vám tuto službu také nabídne.

Elektronické zabezpečení firmy – cena

U zabezpečení firmy je cena, kromě velikosti objektu, nejvíce ovlivněna typem zabezpečení a výrobcem použitého systému. Orientačně cena za zabezpečení systémem Jablotron u malé firmy – 4 kanceláře, sklad (1000m2, 2 vstupy), vyjde na 42.000 Kč bez DPH včetně montáže.

Největší položkou v návrhu elektronického zabezpečení každé kanceláře je základní prvek – zabezpečovací ústředna, která u většiny výrobců stojí 11.000 Kč bez DPH. K ní se přidávají detektory (PIR 1500 Kč, magentický detektor 1200 Kč), ovládací prvky (klávesnice 2500 Kč), signalizační prvky (siréna 3000 Kč bez DPH) a montáž.

Pro orientační přehled o ceně zabezpečení vaší firmy (i s ohledem na velikost celého objektu) vám poslouží buď modelový příklad níže, nebo naše kalkulačka zabezpečovacích systémů. Pro kvalitní návrh zabezpečení vaší firmy nebo kanceláře a na korunu přesnou cenovou nabídku kontaktujte naše projektanty a domluvte si prohlídku objektu a návrh zdarma.

Příklad - Vnitřní elektronické zabezpečení firmy s rozpadem cen

+

Zabezpečení modelové firmy v bezdrátové variantě (pro snazší kalkulaci montáže) elektronického zabezpečení systémem Jablotron:

Povinné prvky:

 • Zabezpečovací ústředna 11 000Kč + montáž 1500Kč
 • Klávesnice 2500Kč + montáž 300Kč
 • siréna 3000Kč + montáž 700Kč

Výše uvedené prvky představují povinný základ zabezpečení každé firmy bez ohledu na její velikost. V bezdrátové variantě za ně firma zaplatí 19.000Kč bez DPH včetně montáže. K tomu je ale dále potřeba připočíst detektory.

Minimální konfiguraci detektorů dle typů místností znázorňuje tabulka níže:

Typ detektoru (cena za 1ks vč. montáže) Det. pohybu (2000 Kč) Det. otevření dveří a oken (1800 Kč) Det. kouře se sirénkou (2650) Det. zaplavení (850Kč) Det. Tříštění skla (1500Kč) Celkem za místnost
Vchod do firmy 1 x 1 x 3800 Kč
Chodba do 25m 1 x 1 x 4650 Kč
Kancelář s oknem 1 x 2000 Kč
Serverovna 1x 1x 1x 1x 7300 Kč
Kuchyňka 1 x 1 x 3500 Kč
Toalety 1 x 850 Kč
Sklad do 12x12m bez oken s jednou rampou 3 x 1 x 1 x 10 450 Kč
Sklad do 24x24m bez oken se dvěma rampami 7 x 2 x 2 x 22 900 Kč

Tabulka popisuje skutečně základní variantu zabezpečení každé místnosti a ceny jsou doporučené výrobcem včetně montáže.

Správně bychom za každý stavební otvor budovy (dvěřím, oknům), kterým lze proniknout do objektu, měli připočíst detektor otevření a v případě oken i detektor tříštění skla, v případě dveří i pohybový detektor.

Pomocí dalších smart prvků, které výrobci moderních EZS také nabízí, dokážete mnoho věcí ve vaší firmě automatizovat a dále tak šetřit. Třeba za energii čerpanou na zbytečně ponechaná rozsvícená světla, nebo topení na maximum v kanceláři přes noc aj.

Co je PCO a vyplatí se to?

+

PCO (pult centralizované ochrany) je nepřetržitě obsluhované operátorské pracoviště, které přijímá poplachy z připojených zabezpečovacích systémů na objektech klientů, na které operátoři okamžitě reagují dle předem domluvených postupů. Na PCO se dá připojit objekt, auto, motorka, buldozer, osoba s tísňovým tlačítkem. 

PCO je nejlevnější komerčně bezpečnostní službou, která chrání nemovité i movité objekty vysoké hodnoty (a všechny osoby uvnitř), nebo přímo osoby samotné. Vzhledem k ceně za připojení objektu/osoby a rizikům, která tato služba dokáže eliminovat, se napojení jednoznačně vyplatí.

Firmy na naše PCO se standardně pohybuje od 800 do 1600 bez DPH/ měsíčně, dle velikosti a provozního režimu na objektu. Klientům kterým instalujeme elektronické zabezpečení poskytujeme instalaci připojení na PCO zdarma.

Kamerové zabezpečení firmy – cena

U kamerového zabezpečení firmy ovlivňuje cenu celého řešení především požadovaná kvalita obrazu a značka výrobce. Kamerový systém o 4 základních IP přehledových kamerách a nahrávacím zařízení od největšího globálního výrobce Hikvision (Volkswagen mezi auty), vaši firmu přijde zhruba na 25 000Kč bez DPH.

Pokud však budete chtít na každé kameře takové rozlišení, abyste dokázali identifikovat neznámou osobu na vzdálenost 30 metrů, bude řešení od stejného výrobce klidně i 2x dražší, než když Vám bude stačit na 30 metrů poznat, že v záběru je člověk a na identifikaci si počkáte až přijde blíž, nebo do záběru jiné kamery.

Také bude záležet, jestli kamery chcete pouze pro lepší přehled o dění ve firmě, nebo jestli je chcete využívat ke spouštění automatizovaných procesů na základě pokročilých analýz obrazu s klasifikací objektů specifických přímo pro vaši firmu. Dnes již tyto technologie dokáží zázraky s neuvěřitelnou přesností, ale častokrát je potřeba platit drahé specialisty, kteří pomohou vaše kamery naučit přesně to, co potřebujete.

Návrh kamerového systémů doporučujeme nechat na našich specialistech, kteří zdarma přijedou k vám do firmy na prohlídku, zjistí co potřebujete a navrhnou vhodný typ kamer, jejich objektivů, nahrávacího zařízení, velikost úložiště i odpovídající síťovou architekturu. Stačí nás jen kontaktovat níže.

Jaký je rozdíl mezi normálním a inteligentním dohledovým centrem?

+

Klasické dohledové centrum je mnoho kamer na mnoha obrazovkách, které musí operátor sledovat.

Inteligentní dohledové centrum jako je to naše funguje tak, že na pozadí obraz ze všech kamer neustále analyzuje umělá inteligence naučená na základě neuronových sítí. Ta na základě daných pravidel určí na kterých kamerách došlo k poplachu a teprve ty zobrazí operátorovi.

Specialista nejprve vytvoří obrazové zóny a makra automatizovaných procesů pro různé alarmové zdroje, vytvoří potřebné časové rozvrhy a alarmové pohledy a následuje kalibrace s figurantem a testování.

„Náš operátor tak má na objektu doslova oči všude a je neustále ve střehu“

Specialista na zabezpečení firmy


"Navrhnu vám efektivní zabezpečení firmy s ohledem na váš rozpočet."

Jan Sedláček

bezpečnostní architekt

email: sedlacek@pro-security.cz
telefon: +420 602 210 719

Poptávkový formulář na zabezpečení firmy


Vrátné služby|Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)|Ostraha se psem|Monitoring osob – tísňové systémy|Elektronická požární signalizace (EPS)|Recepční služby|Kamerové systémy (CCTV)|Mobilní patrola|Ostraha společenských událostí a sportovních akcí|Přístupové a docházkové systémy (ACS)|Monitoring objektů