Alarm do domu – domácí alarm na míru

Navrhneme a nainstalujeme profesionální alarm do domu na míru. Odbornou instalací eliminujeme všechna rizika i falešné poplachy a zajistíme vám opravdové bezpečí. Kvalitní domácí alarm dnes dokáže vaši domácnost nejen zabezpečit, ale i automatizovat.

 • Domovní alarmy instalujeme více než 10 let
 • Návrh, montáž, servis a revize alarmů a kamer
 • 30 mil. Kč obrat divize domácí alarmy
 • 2 bezpečnostní projektanti, 8 techniků
 • Vlastní dohledové centrum a PCO
 • V ČR střežíme přes 1 000 objektů, vozidel a osob
Kalkulátor cen Poslat poptávku
Zobrazit číslo +420 602 210 719

Hodnocení zákazníků
PRO SECURITY na Google


 

4,7 z 5

Naše certifikace


Certifikát zabezpečení domu Jablotron montážní partner

Věří nám


Reference v oblasti zabezpečovacích systémů


Proč si pořídít alarm do domu?

D§bodů pro pořízení alarmu do domu je hned několik, ale základem je klidný spánek a pocit bezpečí domova. I přesto se lidé mnohdy o domácí alarm začínají zajímat až ve chvíli, kdy si zažijí vloupání či požár na vlastní kůži.

„Lidé si u sebe doma rizika nepřipouští. Teprve až když začne hořet, nebo potkají zloděje po cestě na záchod, zjistí, že pocit bezpečí domova je k nezaplacení“

Přitom cena domovních alarmů se oproti průměrné škodě vzniklé vloupáním v české domácnosti vyplatí zhruba trojnásobně a u požáru desetinásobně. Navíc lze získat slevu na pojištění domácnosti, kterou domovní alarm chrání.

Domácí alarm a jeho typy

Z pohledu účinnosti je rozhodující typ použití domácího alarmu. Ten ovlivňuje včasnost a přesnost detekce pohybu nežádoucí osoby a množství falešných poplachů. Čím rychleji systém zareaguje, tím více získáváte času a máte větší šanci zabránit vzniku druhotných škod na dveřích a oknech či přivolat pomoc.

Typ domovního alarmu Prostorové (vnitřní) Plášťové alarmy Perimetrické alarmy
Včasnost detekce narušitele Až uvnitř domu Při porušení oken/dveří Již při vstupu na pozemek
Počet falešných poplachů nízký Nulový (pouze chybou obsluhy) velmi nízký
Domácí mazlíčci Psi do 35Kg nevadí** nevadí nevadí
Cena $ $$ $$$

*záleží na řadě faktorů – průvan, topení, chyba obsluhy, větší domácí mazlíčci, hmyz.

** Větší psi mohou generovat falešné poplachy

zabezpečení domu Jablotron

Prostorový domácí alarm

+

Prostorový domácí alarm je cenově nejúspornější variantou zabezpečení do soukromých domů, které k ochraně před vloupáním spoléhá na pohybové detektory na bázi infračerveného nebo mikrovlnného záření. Jeden PIR pohybový detektor s úhlem záběru 90° a dosahem 9m – 12m ochrání místnost o ploše až 140m2.

Přesnou cenu této varianty alarmu do vašeho domu se vším všudy vám spočítá naše kalkulačka domácích alarmů.

Prostory je potřeba chránit i proti požáru, zaplavení nebo úniku nebezpečných plynů (např. CO). Detektor kouře a požáru se nejčastěji instaluje do kuchyní a buď může být součástí komplexního domácího alarmu (připojuje se do ústředny), nebo to může být zcela autonomní GSM čidlo (se simkartou s mini datovým balíčkem), které obsahuje i malou sirénu. Detektor zaplavení se nejčastěji instaluje do koupelen a sklepů a stejně jako u detektoru CO také existují autonomní GSM verze s upozorněním na mobilní telefon.

„Domácí alarm na bázi prostorové ochrany nedetekuje pokusy o vypáčení oken a dveří, doporučuje se jej kombinovat i s prvky plášťové ochrany.

Prostorové domácí alarmy – cena, výhody a nevýhody

Domácí alarm na bázi vnitřní prostorové ochrany objektu je díky své cenové dostupnosti a komplexnosti poskytované ochrany velmi populární zejména u řešení alarmů do rodinných domů a jiných soukromých objektů.

PIR (pasivní infračervené záření) nebo MW (mikrovlnné) detektory pohybu v místnostech a chodbách se prodávají i ve venkovním provedení. Zde pro redukci falešných poplachů výrazně doporučujeme kombinované detektory (PIR+MW). Lze také pořídit verzi s PET imunitou, které nevadí ani pohyb menších domácích zvířat do 35Kg.

U pohybových čidel většiny kvalitních výrobců lze úhly a vzdálenosti detekce optimalizovat pomocí výměnných čoček. Ty mohou zúžit úhel detekce a zvětšit dosah například pro ochranu chodeb, nebo odfiltrovat pohyb menších domácích zvířat.

Kvalitní výrobci také nabízí modely kombinované s malou kamerkou, pro alespoň základní video verifikaci poplachu. V momentě spuštění poplachu kamerka vyfotí sérii snímků s nejnižším rozlišením, které vám přijdou do telefonu a zobrazí jako krátké, sekané video (GIF). Pro rozpoznání člověka ve tmě to může a nemusí stačit.

Výhody prostorového domácího alarmu:

 1. Nejlevnější varianta alarmu do domu
 2. Volitelný úhel záběru díky volitelným čočkám – prostorová, chodbová, záclonová čočka
 3. Menší domácí zvířata nespouští poplach
 4. PIR detektory kombinované s kamerkou poskytují základní video verifikaci poplachu

Nevýhody prostorového domácího alarmu:

 1. Systém vyhlásí poplach až v momentě, kdy narušitel pronikne do objektu, tedy až když vám vznikne škoda na dveřích, nebo oknech. Většinou se v takové situaci zloděj pokusí alespoň něco odnést
 2. Video verifikace poskytuje většinou velmi nekvalitní záběry a fotky pouze několik vteřin po poplachu
 3. Více falešných poplachů, které může spustit i drobný hmyz, průvan, topení, nebo větší domácí mazlíčci
 4. Při venkovním použití mohou PIR detektory generovat velké množství falešných poplachů (v závislosti na velikosti a typu vegetace na zahradě, počasí, pohybu domácích i divokých zvířat)

Plášťový domovní alarm

+

Čistě plášťový domovní alarm (bez vnitřních detektorů pohybu) by měli volit všichni, kteří chtějí naprosté minimum falešných poplachů, kteří mají velké domácí mazlíčky a ti kteří chtějí mít dům střežený i když je doma celá rodina. Cena plášťového domovního alarmu, je přímo úměrná počtu oken a vstupních dveří, spočítá ji přesně naše kalkulačka domovních alarmů.

Plášťový domovní alarm doplněný o pohybové detektory navrhne naše kalkulačka zabezpečení objektu těm klientům, kteří chtějí svůj dům zabezpečit zlatou střední cestou. Pro opravdu špičkové zabezpečení domu je potřeba zvažovat spíše perimetrický domovní alarm.

Plášťové domovní alarmy – detektory, výhody nevýhody

Plášťové detektory se skládají ze dvou částí a fungují na jednoduchém magnetickém principu. Jedna část se připevní na křídlo dveří nebo okna a druhá na zárubeň. Pokud se od sebe oddálí, detektor vyhlásí poplach. Místnosti s takto zabezpečenými okny a skleněnými dveřmi je potřeba vždy doplnit o detektor tříštění skla.

Výhody plášťového zabezpečení domu:

 1. Nulové falešné poplachy (pokud nezapomenete zavřít okna)
 2. Lze střežit i když jste doma a v domě se můžete volně pohybovat
 3. Lze střežit i okna otevřená „na větračku“

Nevýhody plášťového zabezpečení domu:

 1. Okna nebo dveře je potřeba nejdříve nějakým způsobem poškodit (vypáčit nebo rozbít), teprve potom systém vyhlašuje poplach

Perimetrický domovní alarm

+

Perimetrický domovní alarm se dá řešit konvenčními venkovními pohybovými detektory, ale ty mohou generovat velké množství falešných poplachů a patří k nejdražším detektorům domovních alarmů.

Moderním trendem, který doporučujeme náročným klientům jsou analytické venkovní kamerové systémy složené z termálních, bispektrálních, nebo i klasických optických IP kamer, které mohou být doplněné o dálkově otočné kamery a IP reproduktor pro obousměrný přenos hlasu operátora v reálném čase. Tento systém hlídá celý váš pozemek nebo jeho část.

„Hej ty v té tmavé bundě s kapucí, opusť prostor volám policii!“

Kamery detekují poplach na základě video analýzy událostí a klasifikace objektů v záběru. Na rozdíl od klasických detektorů, na kamerách může klient, nebo operátor dohledového centra vzdáleně reálnost poplachu ověřit a okamžitým promluvením do scény skrze IP reproduktor zloděje zastrašit, a to  ihned po tom co překoná plot vašeho pozemku (případně pomyslnou hranici pozemku bez plotu). Na plášti vašeho objektu tak nevznikají žádné škody.

Díky kamerám s nočním viděním operátor PCO přesně ví, jak narušitel vypadá a když se najednou odněkud uprostřed noci ozve: „Hej ty v té tmavé bundě s kapucou, opusť prostor volám policii!“ – funguje to více než spolehlivě.

Pokud je dům zabezpečen perimetricky, zásahové jednotky k němu prakticky vůbec nevyjíždí, PCO ani většinou nemusí nikomu volat a na domu nevznikají žádné škody. Klient má 100% přehled díky přístupu na všechny kamery skrze aplikaci s push notifikacemi na telefonu.

Pokud chcete vědět nejen že se něco šustne, ale také co se konkrétně šustne kolem vašeho pozemku, perimetrický domovní alarm je pro Vás ta správná volba, kterou doporučujeme doplnit i o vnitřní detektory kouře a zatopení pro komplexní ochranu (a případně i doplnit prvky pro automatizaci domácnosti). Tyto analytické kamerové systémy je potřeba vždy řešit na míru – pro návrh nás neváhejte kontaktovat.

Při výběru vhodného alarmu do domu si zodpovězte tyto otázky:

 • Co od alarmu vašeho domu očekáváte? (ochranu před vloupáním a přírodními živly, nebo i automatizací domácnosti?)
 • Jak chcete svůj domácí alarm ovládat? (na klávesnici v domě, nebo online skrze aplikaci odkudkoliv na světě)
 • Preferujete bezdrátový, nebo drátový domovní alarm?
 • Budete chtít alarm napojit na PCO? (nonstop monitoring a zásahová služba)
 • Je vaší prioritou dokonalý alarm do domu, nebo co nejnižší cena?
 • Chcete ochránit dům, nebo radši celý pozemek? (nemusí být oplocený)

Naši projektanti vám vytvoří návrh alarmu do domu na míru tak, aby eliminoval všechna případná rizikachránil vaši rodinu i váš majetek.

Je do vašeho domu lepší drátový nebo bezdrátový alarm?

Při volbě alarmu do domu můžete zvolit drátový nebo bezdrátový systém. Funkce je stejná. V případě bezdrátového zabezpečení domu jsou detektory napájeny z baterií, kdežto u drátového řešení je ústředna alarmu propojena s detektory pomocí kabelů a baterie nejsou potřeba.

Ať už do vašeho domu zvolíte drátový, či bezdrátový alarm, obojí má své výhody i nevýhody, pokud však dům teprve stavíte, nebo rekonstruujete doporučíme drátový alarm, které je jednodušší na údržbu a kabely schováte pod omítku. Navíc u většiny novostaveb rodinných domů architekti do projektu již kabely pro alarm navrhují automaticky.

Specialista na domácí alarmy


"Navrhnu vám funkční domácí alarm s ohledem na váš rozpočet."

Jan Sedláček

bezpečnostní architekt

email: sedlacek@pro-security.cz
telefon: +420 602 210 719

Poptávka alarm do domu


VIP osobní ochranka – bodyguarding|Elektronická požární signalizace (EPS)|Mobilní patrola|Ostraha se psem|Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)|Monitoring osob – tísňové systémy|Přístupové a docházkové systémy (ACS)|Fyzická ostraha objektů, security služby|Monitoring objektů|Kamerové systémy (CCTV)|Vrátné služby